college

ВСП "Золотоніський фаховий коледж ветеринарної медицини
Білоцерківського національного аграрного університету"

+Історія коледжу

Сторінками історії

Черкаський край — це славетна земля Богдана і Тараса.

Є багато міст і сіл нашої країни, назви яких важко зрозуміти. Одне з них — невелике місто Золотоноша. Живописне містечко з незвичайною чарівною назвою. Воно знаходиться на лівому березі Дніпра. Збудоване місто на річці Золотоношці, від якої, гадають, і походить його назва.

Свою історію технікум розпочинає з 1898 року, коли Департаментом землеробства була створена “Золотоніська нижча сільськогосподарська школа І розряду імені статс – секретаря П.А. Столипіна”.

Перший навчальний корпус та допоміжні будинки були побудовані на землі, купленій земством у поміщика Кулічевського, що програв 70 десятин землі в карти.

Сільськогосподарська школа готувала спеціалістів під керівництвом і статутом затвердженим головним управлінням землеустройства і землеробства і від 31 серпня 1912 року.

В період з 1898 по 1917 роки школа зробила 18 випусків по 18 – 20 чоловік.

Юнаки віком не менше 14 років здавали відповідні вступні екзамени. Строк навчання був 4 роки. Кількість учнів не перевищувала 100 осіб. За навчання кожен учень 25 карбованців у рік.

До революції Золотоніська с/г школа була призвана вирішувати завдання царизму — зміцнення капіталістичних відношень в с/г господарстві.

Всього до Великої Вітчизняної війни в технікумі підготовлено 1000 спеціалістів сільського господарства.

В період фашистської окупації вся учбова та господарська база була знищена. В 1943 році вже було відновлено навчання за спеціальністю «агрономія», а в 1947 році відбудовано учбово – дослідне господарство під керівництвом Маленка Георгія Іпатійовича.

Багато випускників та співробітників полягли в боях за Батьківщину в часи Великої Вітчизняної війни.

В 1958 році було проведено перший набір студентів на навчання по спеціальності «Ветеринарія». З цього ж року припинено набір студентів за спеціальністю «Агрономія».

До 1970 року в технікумі було заочне відділення по спеціальності «Ветеринарія», яке підготувало 350 спеціалістів.

У квітні 2006 року Золотоніський державний технікум ветеринарної медицини реорганізовано в Золотоніський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського державного аграрного університету.

06 квітня 2017 року згідно наказу Міністерства освіти і науки України №554 Золотоніський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету було перейменовано на Золотоніський коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету.

Для підготовки студентів набуття ними необхідних умінь та навиків, постійно проводиться навчальна практика, лабораторні та практичні заняття. Саме для цього створені всі умови в лабораторіях навчально – виробничої ветеринарної клініки.

На учбовому господарстві коледжу знаходиться клініка по утриманню піддослідних тварин: велика рогата худоба, свині, вівці, кролі. Територія навчального господарства містить 14 гектарів землі. З них 3,5 гектари для вирощування кормів для тварин. Решта землі надається тимчасово в користування працівникам коледжу.

Сьогодні Золотоніський коледж ветеринарної медицини продовжує здійснювати підготовку спеціалістів за фахом – фельдшер ветеринарної медицини і готуємо технологів по переробці продукції тваринництва. Навчаються в середньому 340 студентів на денній формі навчання. Щорічний набір на І курс становить 85 осіб на основі базової загальної середньої освіти і 25 осіб на базі повної середньої освіти.

Студенти коледжу забезпечуються гуртожитком, стипендією у встановленому розмірі та відповідно до якості навчання. В їх розпорядженні навчальний корпус з 12 лабораторіями та 15 кабінетами, 2 комп’ютерними класами.

До послуг їдальня, спортзал, музей історії коледжу, бібліотека.

Колектив коледжу приділяє багато уваги професійній активізації студентів. Перш за все шукає змістовні, цікаві форми роботи, які допомогли б студентам побачити важливість та престижність обраної ними професії. Такими формами роботи є гурткові заняття, бінарні та семінарські заняття, конференції та заняття - конкурси.

Студенти приймають активну участь у святкових концертах присвячених Дню знань, Дню вчителя, 8 березня.

Щорічно проводяться конкурси краси “Міс коледжу” та “Містер коледжу”, тематичні виховні заходи приурочені “Голодомору” та річницям визволення міста, “Українські вечорниці”.

Процес виховання у навчальному закладі доповнюється роботою студентів у гуртках. Великою популярністю користується студія бального танцю, вокальний ансамбль.

У пошані в коледжі спортивно – масова робота. Керівник фізичного виховання спрямовує роботу на гармонічне виховання студентів та утвердження здорового способу життя. Спортивні команди неодноразово брали участь і ставали призерами обласної, районної та місцевих змагань. Про це свідчить виставка кубків першості в фойє коледжу.

Діяльність коледжу спрямована на досягнення основної мети – підготовку фахівців, на формування творчої особистості з високим рівнем національної свідомості та духовної культури.

Більш детальну інформацію про навчальний заклад дізнайтеся за посиланням Історія Золотоніського коледжу

+Адміністрація

Лисенко Євдокія Василівна

Жало
Іван
Іванович

директор коледжу

спеціаліст ІІ категорії


Сусла Юлія Володимирівна

Сусла
Юлія
Володимирівна

заступник директора з навчально-виховної роботи

спеціаліст вищої категорії, викладач - методист


 

Гончар Ольга Іванівна

Гончар

Ольга Іванівна

завідуюча методичного кабінету

спеціаліст вищої категорії


Жало Іван Іванович

Кравченко
Інна
Іванівна

завідувач ветеринарно-технологічного відділення

спеціаліст І категорії


Лошук Микола Миколайович

Лошук
Микола
Миколайович

заступник директора з адміністративно-господарської роботи


Данько Ольга Миколаївна

Данько
Ольга
Миколаївна

головний бухгалтер


Черновольцева Лариса Володимирівна

Черновольцева
Лариса
Володимирівна

завідуюча бібліотекою

+Матеріально-технічна база

Матеріально-технічне забезпечення Золотоніського коледжу ветеринарної медицини БНАУ

Золотоніський коледж ветеринарної медицини БНАУ розташований в одному з невеликих, але мальовничих містечок України, з незвичною назвою Золотоноша, Черкаської області, і займає площу 1,2880 га.

На цій території розміщені:

  1. Навчальний корпус загальною площею 2581,9 м2
  2. Гуртожиток – 3366 м2, де розміщені бібліотека 152 м2, в тому числі читальний зал на 55 місць площею 80,9 м2, а також ізолятор – 25,4 м2
  3. Їдальня – 742 м2 (вся будівля) ( на 100 посадочних місць)
  4. Котельня – 34,3 м2
  5. Гараж – 48,4 м2

Крім того в структуру коледжу входить навчально-виробниче господарство (клініки та ферма), яке розташоване в приміському селі Новодмитрівка, на відстані 5 км від коледжу і займає площу 14,64 га. Тут розміщено:

  1. Навчальний корпус № 1 загальною площею 447,6 м2
  2. Навчальний корпус № 2 – 283,3 м2
  3. Навчально-виробнича клініка – 352,0 м2
  4. Навчальний ветеринарний пункт – 71,4 м2
  5. Ферма для утримання тварин – 183,7 м2
  6. Зерновий склад – 471,3 м2
  7. Гаражі та складські приміщення.

Вся територія коледжу - це територія, яка засаджена породами різних дерев, кущів, декоративних рослин, квітників, зелених газонів.

Матеріально-технічна база для проведення навчально-практичних занять повністю задовольняє потреби і відповідає вимогам робочих навчальних планів і програм навчальних дисциплін. Практичні заняття проводяться на спеціалізованих дільницях, на території навчально-виробничої клініки та ферми.

На першому поверсі гуртожитку коледжу розташована бібліотека в спеціально виділеному приміщенні, яке використовується за призначенням.

Загальна площа приміщень бібліотеки – 152 м2. Основними формами обслуговування бібліотеки являються абонемент і читальна зала, в яку входять книжкові видання, додаткові матеріали, періодичне видання.

Загальна площа читальної зали – 80,9 м2.

У бібліотеці редагуються алфавітний і систематичний каталоги, які виставлені у читальній залі, розпочато роботу по створенню електронного каталогу та підключено Internet.

До послуг користувачів в бібліотеці є картотека газетно-журнальних статей, що включає більше 300 бібліографічних описів періодичних видань. Збільшилась книговидача, особливо електронних підручників. В тісному контакті з кураторами груп, вихователем гуртожитку проводиться виховна робота.

Для збереження періодичних, наукових і рідкісних видань, якими користуються у читальній залі, виділено приміщення площею 16,5 м2. Загальний фонд бібліотеки складає 32256 примірників, з них наукової літератури – 53 примірники.

Основними джерелами поповнення знань студентів і викладачів є підручники.

Робочі зошити для проведення лабораторних і практичних занять розроблені викладачами навчально-методичного центру аграрної освіти України або викладачами коледжу з кожної дисципліни, тиражуються і студенти забезпечені на 100 %.

Особлива увага в коледжі і взагалі і конкретно в роботі циклових комісій, приділяється комп'ютеризації навчального процесу на всіх етапах.

На даний період в коледжі є два комп’ютерні класи, які забезпечені комп’ютерами типу AMD Athlon, Intel Celeron. Обидві лабораторії під’єднані до мережі Internet та з’єднані в локальну мережу. Крім того є периферійні пристрої, додаткове обладнання і аксесуари: сканери, факси, ксерокси, кольорові і чорно – білі струменеві принтери.

На практичних роботах на комп’ютері використовуються навчально – контролюючі програми.

Під час використання цієї програми кожний викладач розробляє і вводить до ПК набір питань і відповіді за тестовими завданнями, що дає змогу викладачеві проконтролювати знання студентів.

Спортивна база ВП «Золотоніський коледж ветеринарної медицини БНАУ» включає в себе такі споруди:

  1. Спортивний зал
  2. Тренажерний зал
  3. Кімната настільного тенісу
  4. Кімната фізичної культури в гуртожитку
  5. Баскетбольний майданчик

В осінньо-весняний періоди заняття з фізичного виховання та фізичної культури проводяться на районному стадіоні «Колос», де використовуються:

  1. бігові доріжки із спеціальним ґрунтовим покриттям. Довжина кола 400 м., по колу 4 доріжки та 5 прямих доріжок з одного боку кола;
  2. легкоатлетичні сектори, на яких розташовані 2 ями для стрибків у довжину з розбігу, сектор для штовхання ядра;
  3. волейбольний майданчик;
  4. майданчик для міні – футболу.

Планування і проведення занять з фізичного виховання здійснюється відповідно до вимог пункту 1 цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації», затвердженої Наказом Президента України 1 вересня 1998 р. за № 963/98.

Заняття на І, ІІ курсах проводяться в обсязі 2 години на тиждень, на ІІІ, ІV курсах заняття проводяться в обсязі 4 години, із них 2 години в сітці занять, 2 години поза сіткою.

Проводяться заняття зі спеціальними медичними групами, які були сформовані на основі щорічного медичного огляду.

В коледжі сформовані секції спортивного удосконалення з таких видів, як баскетбол, волейбол, гирьовий спорт, настільний теніс, легка атлетика.

+Педагогічний колектив

Педагогічний колектив

Педагогічний колектив

Головним завданням, над вирішенням якого працює педагогічний колектив, є не тільки підготовка спеціалістів-фахівців, але і формування людини – інтелігента, громадянина, патріота, творчої людини, якій належить працювати над відродженням українського села.

Колектив коледжу приділяє багато уваги професійній активізації студентів. Перш за все, ведеться пошук цільових, змістовних форм роботи, які сприяють усвідомленню престижності обраної ними професії.

Навчально-виховний процес в технікумі здійснюють 32 штатних викладачі, з них:

Спеціаліст – 2 (6,25 %);
ІІ категорія – 8 (25 %)
І категорія – 8 (25 %)
Вища категорія – 14 (43,75 %)

Молоді викладачі коледжу підвищують свій рівень освіти та майстерності шляхом навчання в аспірантурі та на педагогічному факультеті. В аспірантурі Білоцерківського національного аграрного університету здобувачами кафедри ветеринарних наук – є 2 викладачі.

Викладачі коледжу є постійними учасниками виставки досвіду педагогічних колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України, роботи яких занесені до каталогу кращих робіт науково – методичного центру аграрної освіти.

Кожен викладач проводить роботу згідно складеного ним індивідуального плану. В кінці навчального року аналізується робота викладацького складу, підводяться підсумки та виставляється рейтингова оцінка, де враховується педагогічна, методична та організаційна майстерність викладача.

Методична рада

Голова методичної ради технікуму, заступник директора з навчальної роботи Сусла Юлія Володимирівна на першому засіданні окреслила основні напрямки роботи у коледжі.

На порядок денний були винесені питання про особливості планування навчально-виховного порцесу у новому 2017-2018 навчальному році. Члени методичної ради розглянули Положення про діяльність уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції у Золотоніському коледжі ветеринарної медицини БНАУ. Керівники структурних підрозділів та голови циклових комісій природничо-наукової, професійно-практичної та гуманітарної, соціально-економічної підготовки прозвітували про основні напрямки діяльності викладачів та студентів у поточному навчальному році. Ключовим питання було обговорення дисципліни студентів під час навчальних занять, зовнішній вигляд, запізнення та відпрацювання пропущених годин.

+Циклові комісії

Злагодженість в роботі педколективу, єдність та взаємозумовленість форм і методів навчання забезпечують 3 циклові комісії.

Голови циклових комісій є ініціаторами впровадження передових форм і методів навчання. Вони спрямовують роботу циклових комісій на удосконалення навчально-виховного процесу, впровадження інноваційних технологій навчання, підвищення якості та ефективності практичного навчання як основного способу формування професійної майстерності студентів.

Циклова комісія загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-економічниих дисциплін


Шендрик Людмила Миколаївна

Шендрик
Людмила
Миколаївна

голова циклової комісії
спеціаліст вищої категорії
викладач - методист

вища математика; математика, інформатика


 
Демченко Надія Ігорівна

Демченко
Надія
Ігорівна

спеціаліст І категорії

біологія; хімія; неорганічна хімія


Калюжка Світлана Олександрівна

Калюжка
Світлана
Олександрівна

спеціаліст вищої категорії

зарубіжна література; культурологія; українська мова за професійним спрямуванням


Сусла Юлія Володимирівна

Сусла
Юлія
Володимирівна

заступник директора з навчальної роботи
спеціаліст вищої категорії, викладач - методист

вища математика; математика; фізика; астрономія


Циклова комісія дисциплін професійно-практичної підготовки

Грицаченко Євгеній Григорович

Грицаченко
Євгеній
Григорович

голова циклової комісії
спеціаліст І категорії

внутрішні незаразні хвороби с.-г. тварин; основи охорони праці; охорона праці в галузі


 
Жало Іван Іванович

Жало
Іван
Іванович

директор коледжу
спеціаліст ІІ категорії

гігієна тварин з основами ветеринарії; тваринництво, зоогігієна та ветеринарна санітарія; виробнича санітарія


Гончар Ольга Іванівна

Гончар
Ольга
Іванівна

Завідуюча методичним кабінетом , спеціаліст вищої категорії

епізоотологія з мікробіологією; тваринництво, зоогігієна та ветеринарна санітарія


Личковська Іванна Валеріївна

Кучеренко
Іванна
Валеріївна

спеціаліст І категорії

внутрішні незаразні хвороби с.-г. тварин; організація ветеринарної справи


Павлова Ольга Олегівна

Павлова
Ольга
Олегівна

спеціаліст І категорії

епізоотологія з мікробіологією; акушерство, гінекологія та штучне осіменіння с.-г. тварин


Кудря Олександр Іванович

Кудря
Олександр
Іванович

спеціаліст вищої  категорії

паразитологія та інвазійні хвороби с.-г.тварин; годівля с.-г. тварин; хірургія ветеринарної медицини


Палієнко Світлана Олександрівна

Палієнко
Світлана
Олександрівна

спеціаліст І категорії

паразитологія та інвазійні хвороби с.-г.тварин


Дем'яненко Віталій Іванович

Дем'яненко
Віталій
Іванович

спеціаліст вищої категорії

хірургія ветеринарної медицини; основи стандартизації


Дем'яненко Тетяна Миколаївна

Дем'яненко
Тетяна
Миколаївна

спеціаліст вищої категорії

акушерство, гінекологія та штучне осіменіння с.-г. тварин


Циклова комісія дисциплін природничо-наукової підготовки


Громова Любов Василівна

Громова
Любов
Василівна

голова циклової комісії
спеціаліст вищої категорії

анатомія та фізіологія с.-г. тварин; організація ветеринарної справи


 
Кравченко Інна Іванівна

Кравченко
Інна
Іванівна

спеціаліст  вищої категорії

тваринництво, зоогігієна та ветеринарна санітарія; технологія переробки продукції тваринництва; основи генетики та селекції с.-г. тварин; розведення с.-г. тварин; технологія кормів з основами кормовиробництва


Мотронюк Наталія Іванівна

Мотронюк
Наталія
Іванівна

спеціаліст вищої категорії

анатомія та фізіологія с.-г. тварин


Сутула Вікторія Миколаївна

Сутула
Вікторія
Миколаївна

спеціаліст вищої категорії

ветеринарно-санітарна експертиза; стандартизації продукції тваринництва; основи охорони праці


+Нормативно-правові документи про діяльність коледжу

Положення про адміністративну раду ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про відділ кадрів ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про відкрите заняття ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про диплом з відзнакою ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про ДПА у ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про золоту медаль Завантажити
Положення про методичний кабінет ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про наставництво Завантажити
Положення про ОМК у ЗКВМ БНАУ Завантажити
Положення про оцінювання знань студентів Завантажити
Положення про рейтингову систему оцінювання викладачів Завантажити
Положення про творчу групу в системі науково-методичної роботи Завантажити
Положення про школу викладача-початківця Завантажити