Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 204
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Історія технікуму

 

Сторінками історії

Черкаський край — це славетна земля Богдана і Тараса.

Є багато міст і сіл нашої країни, назви яких  важко зрозуміти. Одне з них — невелике місто Золотоноша. Живописне містечко з незвичайною чарівною назвою. Воно  знаходиться на лівому березі Дніпра. Збудоване місто на річці Золотоношці, від якої, гадають, і походить його назва.

Свою історію технікум розпочинає з 1898 року, коли Департаментом землеробства була створена “Золотоніська нижча сільськогосподарська  школа  І розряду імені статс –  секретаря П.А. Столипіна”.

Перший навчальний корпус та допоміжні будинки були побудовані на землі, купленій земством у поміщика Кулічевського, що програв 70 десятин землі в карти.

 Сільськогосподарська школа готувала спеціалістів під керівництвом і статутом затвердженим головним управлінням землеустройства і землеробства і від 31 серпня 1912 року.

В період з 1898 по 1917 роки  школа зробила 18 випусків по  18 – 20 чоловік.

Юнаки віком  не менше 14 років здавали відповідні вступні екзамени. Строк навчання був 4 роки. Кількість учнів не перевищувала 100 осіб. За навчання кожен учень 25 карбованців у рік.

До революції Золотоніська с/г школа була призвана вирішувати завдання царизму — зміцнення капіталістичних відношень в с/г господарстві.

Всього до Великої Вітчизняної війни в технікумі підготовлено 1000 спеціалістів сільського господарства.

В період фашистської окупації вся учбова та господарська база була знищена.  В 1943 році вже було відновлено навчання за спеціальністю «агрономія», а в 1947 році відбудовано учбово – дослідне господарство під керівництвом Маленка Георгія Іпатійовича.

Багато  випускників та співробітників  полягли в боях за Батьківщину в часи Великої Вітчизняної війни.

 В 1958 році було проведено перший набір студентів на навчання по спеціальності «Ветеринарія». З цього ж року припинено набір студентів за спеціальністю «Агрономія».

До 1970 року в технікумі було заочне відділення по спеціальності «Ветеринарія», яке підготувало 350 спеціалістів.

У квітні 2006 року Золотоніський державний технікум ветеринарної медицини реорганізовано в Золотоніський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського державного аграрного університету.

06 квітня 2017 року згідно наказу Міністерства освіти і науки України №554 Золотоніський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету було перейменовано на Золотоніський коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету.

Для підготовки студентів набуття ними необхідних умінь та навиків, постійно проводиться навчальна практика, лабораторні та практичні заняття. Саме для цього створені всі умови в лабораторіях навчально – виробничої ветеринарної клініки.

 

На учбовому господарстві коледжу знаходиться клініка по утриманню піддослідних тварин: велика рогата худоба, свині, вівці, кролі. Територія навчального господарства містить 14 гектарів землі. З них 3,5 гектари для вирощування кормів для тварин. Решта землі надається тимчасово в користування працівникам коледжу.

Сьогодні Золотоніський коледж ветеринарної медицини продовжує здійснювати підготовку спеціалістів за фахом – фельдшер ветеринарної медицини і готуємо технологів по переробці продукції тваринництва. Навчаються в середньому 340 студентів на денній формі навчання. Щорічний набір на І курс становить 85 осіб на основі базової загальної середньої освіти і 25 осіб на базі повної середньої освіти.                 

Студенти коледжу забезпечуються  гуртожитком, стипендією у встановленому розмірі та відповідно до якості навчання. В їх розпорядженні навчальний корпус з 12 лабораторіями та 15 кабінетами, 2 комп’ютерними класами.

До послуг їдальня, спортзал, музей історії коледжу, бібліотека.

Колектив коледжу приділяє багато уваги професійній активізації студентів. Перш за все шукає змістовні, цікаві форми роботи, які допомогли б студентам побачити важливість та престижність обраної ними професії. Такими формами роботи є гурткові заняття, бінарні та семінарські заняття, конференції та заняття -  конкурси.

Студенти приймають активну участь у святкових концертах присвячених Дню знань, Дню вчителя, 8 березня.

Щорічно проводяться конкурси краси “Міс коледжу” та “Містер коледжу”, тематичні виховні заходи приурочені “Голодомору” та  річницям визволення міста, “Українські вечорниці”.

Процес виховання у навчальному закладі доповнюється роботою студентів у гуртках. Великою популярністю користується студія бального танцю, вокальний ансамбль.

У пошані в коледжі  спортивно – масова робота. Керівник фізичного виховання спрямовує роботу на гармонічне виховання студентів та утвердження здорового способу життя. Спортивні команди неодноразово брали участь і ставали призерами обласної, районної та місцевих змагань. Про це свідчить виставка кубків першості в фойє коледжу.

Діяльність коледжу  спрямована на досягнення основної мети – підготовку фахівців, на формування творчої особистості з високим рівнем національної свідомості та духовної культури.

Більш детальну інформацію про навчальний заклад дізнайтеся за посиланням  Історія Золотоніського коледжу

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  •  
     
    Copyright MyCorp © 2018